Жорстка любов !

Близькі, котрі живуть поруч із людиною, пристрастимся до наркотикам, реагують зміну його поведінки зазвичай однаково: образи, гнів, почуття винності, нервові зриви, відчуття марності і безсилля.

ПОЧУТТЯ ПРОВИНИ.

Вся сім’я наркомана вибита з нормальної колії життя і страждає. Зазвичай батьки відчувають відповідальність за стан дитини і запитують себе: «Де пропустили? У чому наша помилка? Питання правомірні, але навіть відповівши на них, ви не знайдете виходу із ситуації. Самому ж наркоману вигідно, що ви відчуваєте себе винними, і він/вона також прилипають до цієї думки: «Це ви у всьому винні — ніколи не розуміли мене! Ви завжди прагнули придушувати мене, командувати, принижувати (або вам не було справи до мене тощо)». І все це ще більше посилює почуття винності батьків (або подружжя).

ГНІВ.

Усі в сім’ї стають дратівливими. Немає нічого дивного, що зазвичай врівноважені і розсудливі дорослі під впливом поведінки, що різко змінилася, свою дитину починають говорити і здійснювати вчинки, раніше їм не властиві.

У період психічного зриву люди можуть діяти як буйні божевільні. Батьки можуть: дорікати, загрожувати, обзивати, лаяти, благати, навіть бити. Але жоден із цих коштів, звичайно, не йде на користь ситуації. Наркоман лише відчуває загрозу та неприйняття його близькими; ці почуття додають сум’яття до його ненормального, хворого стану.

ШКІДЛИВИЙ ЗАХИСТ СВОЇ ДИТИНИ.

З метою захистити і вберегти від зайвих неприємностей багато батьків самі роздають борги, зроблені наркоманом, дзвонять до школи або на роботу і вигадують причини його відсутності, брешуть на телефонні дзвінки. Батьки бояться, що наркоман нашкодить своєму життю, тому вони намагаються втрутитися та виправити його вчинки, виходячи з найкращих намірів. Можливо, багато хто в першу чергу думає і про свою репутацію. Багато хто робить усе це, рухоме почуттям винності. Іншим нестерпно бачити сина/дочку страждаючим.

Нагороди за погану поведінку.

Коли наркомана рятують і загладжують його помилки, саме цим батьки посилюють його схильність продовжувати поведінку, яка вже призвела до біди. Адже за свою погану поведінку він отримує винагороду — спочатку у вигляді кайфу від наркотику, а потім ще й полегшення всіх наслідків — на роботі все налагоджено, борги віддано, продані речі замінені новими. Таким чином, «дбайливі батьки» зробили все, щоб дитина не зіткнулася з результатом своєї поведінки і не зробила б висновків. Дитина, якій постійно прощають за те, що вона / вона пропускає, а потім і втрачає роботу / навчання, за те, що не виконує обов’язки по дому, за те, що втрачає (а потім і краде) гроші чи речі, практикує у своїй сім’ї бути безвідповідальним, непридатним до життя у суспільстві.

Тверда любов каже наркоману: «Все, годі. Ми відмовляємось витягувати тебе з проблем, які ти створюєш собі сам; ми тебе любимо і тому говоримо тобі: хочеш страждати – страждай, не хочеш – шукай шлях порятунку». Коли батьки знайдуть у собі сили і терпіння здійснювати жорстку любов, починається несення відповідальності отже, процес оздоровлення.

Це єдиний шанс на порятунок від хвороби — наркоманії, якої вражені всі члени сім’ї, в тому чи іншому ступені.

Ответить