Барбітурати

Одними з найбільш поширених наркотичних речовин на сьогоднішньому ринку збуту є медичні препарати, які можна купити майже в кожній аптеці, часто навіть без спеціального рецепту!

Простота їх купування та використання приваблює велику кількість залежних різного віку. Серед них існує думка, що якщо ці препарати можна купити в аптеці, то шкоди через їх вживання для здоров’я бути не може, адже це – ліки.

Але як вони помиляються!

Популярність «медичних наркотиків» почала активно зростати на початку 2000-х років, коли на зміну «ширці» прийшов «Трамадол» — знеболювальний препарат на основі синтетичного опіуму. Він, так само, як і інші наркотичні речовини класу опіоідів викликав найсильнішу психологічну і фізичну залежність та його вживання могло легко закінчитися летальним випадком. З часом заборони на виготовлення і продаж «Трамадолу» та його численних аналогів все ж таки виходили на законодавчому рівні, але «майстерних ділків» вже не можна було зупинити.

Український фармацевтичний ринок детально «вивчався» залежними від наркотиків.

На даний момент існує дуже багато медичних препаратів, які застосовуються в немедичних цілях.

Наприклад, ліки від епілепсії, на основі прегабаліну — такі, як «Лірика», «Габана», «Лінбаг», «Неогабін» та інші аналоги,- при неодноразовому перевищенні дозування викликають залежність, та подальші спроби зупинити їх вживання закінчуються ломками, депресіями та схильностями до початку вживання інших видів наркотиків.

Також небезпечним є систематичне «бездозне» вживання препаратів, які містять в собі речовину під назвою «кодеїн». Найчастіше він міститься в таблетках чи сиропах від кашлю, болів у горлі, в ліках від захворювання ротової порожнини та ін.

Кодеїн є одною з форм синтетичних аналогів опіуму та викликає залежність навіть з декількох вживаннь.

Про наслідки вживання не варто і казати, — людина, почавша вживати такі речовини стає від них залежною, поступово втрачає все своє здоров’я, деградує, а насамкінець переходить до вживання більш звичних вуличних аналогів – метадону, ширці та ін., що закінчується смертю через декілька років.

Можна дуже довго перераховувати той нескінченний список медичних препаратів, вживання котрих неодмінно призведе до плачевних наслідків, але основною нашою ціллю є донести до Вас, дорогі читачі, що диму без вогню не буває.

І якщо ви бачите, що ваш родич, або близький почав підозріло себе вести, його поведінка стала дуже «стимульованою», або ж навпаки – дуже «заторможеною», він почав вживати якісь ліки, або медичні препарати у великій кількості без крайньої на то необхідності, то рекомендую Вам найшвидшим чином зв’язатися із нашими спеціалістами із «Православного душопіклувального центру імені Георгія Побідоносця».

Ответить