Проблема вживання та проблема мислення.

Проблема вживання та проблема мислення!

Як ми дізналися раніше,говорили, що алкоголізм – це поєднання двох проблем: проблеми вживання та проблеми мислення. Проблема мислення має відношення до ірраціональних думок, некерованих почуттів і, в результаті, до саморуйнівної поведінки, що супроводжується вживанням алкоголю та наркотиків. У ранньому одужанні ми фокусуємося на вирішенні проблеми мислення, яка пов’язана із нашою залежністю.

Залежність є комбінацією двох проблем:

  1. Проблема вживання – проблема із вживанням алкоголю та наркотиків.

  2. Проблема мислення – проблема з ірраціональними думками, некерованими почуттями та саморуйнівною поведінкою.

Крок на несвідомому рівні, відбувається зрушенням у почуттях, зміна в емоціях, тонка, майже невимовна зміна в тому, у що ми віримо і що робимо. Щось стало іншим, і ми це знаємо. «Перетворення» відбулося, але ми не можемо адекватно пояснити його словами ні собі, ні іншим людям. Це перетворення, несвідомий процес здійснення Першого Кроку, украй важливо. Але його недостатньо для того, щоб досягти повного одужання.

Наступне, що ми повинні робити – це активна робота з кроками з повним їх усвідомленням. У процесі роботи з кроків ми починаємо усвідомлювати, які дії роблять зміну. Ми достеменно дізнаємося, що нам необхідно робити, щоб підтримати ці зміни. Я часто називаю цей процес демістифікацією (розвінчуванням міфів). Спочатку, коли ми робимо Перший Крок і приймаємо наше безсилля перед алкоголем та наркотиками, це здається незрозумілим дивом. Ми знаємо, що це сталося, але ми не розуміємо, як ми це зробили. Ми не впевнені, що знаємо, як зберегти його. Ми боїмося, що диво знищить саме себе.

У ранньому одужанні ми розвінчуємо міф про диво, вивчаючи процес одужання. Ми починаємо свідомо сприймати нашу залежність і дізнаватися, що потрібно від нас, якщо ми хочемо продовжувати одужувати. Іншими словами, ми вивчаємо слова та поняття, необхідні для того, щоб зрозуміти, що ж з нами сталося, і що нам потрібно робити, щоб здійснити позитивні зміни. Наприкінці раннього одужання ми вже можемо пояснити процес одужання іншим людям.

Ответить