Хімічна залежність.

Багато людей досі вважають, що вживання алкоголю та наркотиків – слабка сила волі, несерйозне ставлення до життя. Люди, які вживають ПАР – роблять це від нудьги. Насправді ж, хімічна залежність – це серйозне захворювання, таке саме, як наприклад – рак. Дуже важливо, щоб люди, які з цією проблемою, усвідомили це. Отже, давайте визначимося, ще раз з тим, що вживання алкоголю та наркотиків – серйозне захворювання, яке так само, як і низка інших захворювань, вимагає серйозного лікування, самостійно воно не пройде. Якщо Ви приймете, що хімічна залежність — хвороба, то Вам буде набагато легше усвідомити і прийняти, чому залежна людина так поводиться, робить ті чи інші вчинки, які не піддаються раціональному поясненню. Однією з найголовніших ознак хвороби є неконтрольоване і згубне бажання вживати наркотичні або алкогольні речовини.

Так як, хімічна залежність — це хвороба, то і лікувати її необхідно так само, як і будь-який інший вид захворювання, а не чекати, коли все само пройде, в даній ситуації чаклунства не буде. Лікування хімічної залежності проходить у кілька етапів:

  1. Очищення організму — це обов’язкова умова, воно допомагає залежній людині полегшити фізичний стан, очистити його від токсинів.

2.Курс реабілітації, який також включається кілька етапів, це один із тривалих і емоційно важких процесів, які допомагає залежній людині адаптуватися до життя без хімічних речовин, визнати хворобу і навчитися жити із залежністю.

3.Допомога у соціалізації. Після проходження курсу реабілітації у залежної людини виникає багато страхів та переживань. Залежній людині страшно починають нове тверезе життя, саме для цього пост-лікувальна програма, де допомагати адаптуватися та подолати різні труднощі, надати підтримку.

Лікування залежності — це робота не одного місяця, на це потрібно багато часу, сил і терпіння.

Навіщо треба бути тверезим

Тверезість — унікальне поєднання розумного стану людини, сім’ї та суспільства, в якому зберігається повна свобода від отруєння свідомості.

В іншому сенсі- тверезість (тверезість суджень, тверезість розуму) – це раціональна розсудливість, свобода від ілюзій та самообману, прийняття реальності у її дійсній формі.

Розмірковуючи про тверезість, говорять також про психічну тверезість, коли особистість непідконтрольна захопленням, уподобанням та іншим схильностям. Коли людина керується здоровим глуздом, вірними поняттями та поглядами на речі, події, вміє правильно оцінювати себе, свій фізичний та психічний стан, своє становище, мотиви, цілі своїх дій.

Часто людина ставить себе перед хибним вибором – вживати багато чи вживати помірковано, тоді як правильно було б робити вибір між вживанням психоактивних виробів чи абсолютною тверезістю.

Куріння, вживання алкогольних напоїв, наркоманія — все це сильно підриває здоров’я людини та суспільства загалом. Кожному необхідно це якомога глибше зрозуміти та усвідомити. Ніхто не повинен добровільно вбивати своє тіло та психіку.

Закінчився той час, коли була популярна думка про те, що «випити можна – напиватися не можна». Тверезість – стандарт життя. Її досягнення пов’язане із здійсненням концепції великих соціально-політичних, адміністративних, медичних та інших установок, широким розгортанням антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди.

Ответить