Cоціальна адаптація.

Соціальна реабілітація залежного – важливий етап у системі лікування та позбавлення залежності. Реабілітацію поєднують із психологічною допомогою, оскільки основна мета завершального етапу терапії – допомогти залежному повернутися у суспільство та будувати своє життя на здорових принципах, де вже не буде болісного потягу ПАР.

Реабілітаційний центр «Георгія Побідоносця» допомагає пацієнтам підготуватись до правильного виходу в суспільство. Наші фахівці вибудовують грамотну програму лікування та застосовують різні методики, які допоможуть залежному налагодити нормальні стосунки з сім’єю, близькими людьми та соціумом. Підхід до кожного пацієнта індивідуальний, фахівці враховують особистісні та фізіологічні особливості людини, яка проходить лікування та реабілітацію у клініці.

Крім цього, на етапі соціальної реабілітації людина набуває найважливішої навички щодо подолання внутрішньо-особистісних конфліктів та проблем, починає успішно регулювати свою поведінку, відчувати свої справжні потреби, у неї нормалізується самооцінка.

Як відбувається соціальна реабілітація?

Отримати позитивну динаміку лікування – ось головне завдання терапії щодо позбавлення від алко та нарко залежності. Це потрібно для того, щоб людина змогла уникнути спокус або провокацій на перших етапах здорового життя, які можуть підстерігати її в домашній середовищі або в колишньому колі спілкування.

Психологи, психотерапевти, соціальні працівники формують таку атмосферу, коли людина почувається у безпеці, адаптуючись до такої ситуації. Фахівці працюють над тим, щоб перебудувати звички та встановлення людини на здорові. Пацієнт навчається отримувати задоволення та радість від творчих справ, позитивних думок та самореалізації. Також проводиться психологічне консультування з членами сім’ї залежного, що дозволяє при виході з центру закріпити ефект успішної терапії.

Важливим елементом є груповий метод підтримки. Люди, у яких у минулому були схожі проблеми, успішно пройшли реабілітацію та влаштували своє життя благополучно, діляться своїм досвідом із «новачками». Це дає ефект додаткової мотивації для залежних.

Реабілітація проводиться у ступінчастому форматі, коли крок за кроком пацієнт починає:

  • повертати собі втрачені навички психологічної саморегуляції;

  • виявляти силу волі та визначати для себе нові значущі життєві цілі;

  • за допомогою фахівців формує нові професійні та естетичні інтереси, тобто починає по-іншому дивитися на себе у робочій сфері та усвідомлює цінність своїх інтересів;

  • після виходу з клініки має підтримку з боку спеціалістів центру.

Ответить