Абстинентний синдром

Хворобливий стан абстиненції розвивається після припинення прийому психо-активних речовин і свідчить про формування залежності. Коли відзначається абстинентний синдром, пацієнт має захворювання алкоголізмом. Це залежить від багатьох факторів, таких як:

  • Тривалість зловживання спиртним;

  • Спадкова схильність;

  • Вік, у якому людина починає захоплюватися алкоголем;

  • Початковий стан здоров’я.

Людина, яка щодня приймає незначні дози алкоголю «для здоров’я», так чи інакше отримує залежність від прийому спиртного. Велика кількість алкоголю, який приймається одноразово, сприяє якнайшвидшому формуванню алкоголізму.

Пристрасть до алкоголю не передається у спадок, однак є схильність у дитини в сім’ї алкоголіків. Як правило, абстинентний синдром у таких дітей розвивається найближчим часом. Іноді досить менше одного року стажу.

Раннє «знайомство» зі спиртним сприяє розвитку залежності від алкоголю. За певної спадковості, навіть пізніше захоплення, після 30-40 років майже миттєво переводить похмільний стан в абстинентний синдром, що свідчить про алкоголізм.

Алкогольний абстинентний синдром

Існують чіткі критерії початку алкоголізму. Насамперед зникає блювотний рефлекс на надлишок випитого спиртного. Організм сприймає його як належне і не намагається чинити опір зайвому «вливанню». Блювота повертається через деякий час, але вона не пов’язана із прийомом алкоголю. Навпаки, абстинентний алкогольний синдром провокує блювотний рефлекс як прояв інтоксикації.

Похмільний стан людини проходить до обіду наступного дня, тоді як абстиненція починається ближче до вечора. Тобто зранку пацієнт почувається погано, а надвечір – ще гірше.

Згодом патологічний стан затягується кілька днів. Прийом спиртного призводить до уявного поліпшення здоров’я. Через деякий час стан алкоголіка лише погіршується.

Лікування абстинентного синдрому

Стан абстиненції є патологією, що вимагає негайного медичного втручання. У наркології зняття абстинентного синдрому є найпершим завданням екстреної допомоги. Хворого потрібно госпіталізувати. Йому проводиться інтенсивна терапія, спрямовану зняття синдрому інтоксикації. З організму форсовано виводяться продукти розпаду етилового спирту, які вражають нервову систему.

Способи зняття абстинентного синдрому Крім інфузій розчинів електролітів, пацієнту призначаються седативні, снодійні, судинорозширюючі препарати. У тяжких випадках за потреби проводяться реанімаційні заходи. У домашніх умовах позбутися абстиненції складно. Навіть стан алкогольного делірію, що самостійно пройшов, не гарантує повного лікування.

Ответить